Bu makalemizde, Google Malware Sorgulama aracımızı, Google malware nedir ve Google Malware ne işe yarar, sizlere anlatmak istedik.

Öncelikle bir siteniz var ve google malware hakkında bilgiye sahip iseniz, hemen bu linkteki; Google Malware Sorgulama aracımız ile sitenizin analizini yapabilirsiniz.

Google Malware - Kötü Amaçlı Yazılım Tespiti
Google Malware Nedir?

Google tarafından zararlı kabul edilen sitenizde bulunup, bulunmadığını kontrol eden, bir araçtır. Sitenizde eğer zararlı bir yazılım mevcut ise, siteniz google chrome vb. tarayıcılar tarafından güvenli olarak algılanmaz ve giriş yapmaya sağlandığında, tarayıcılar uyarıda bulunur ve bunu düzeltmediğiniz takdirde. Arama motorlarından yasaklanma sürecine alınır ve sitenizi arama motorları listelerinden bir daha listelenmemek kaydıyla kaldırılır.

Bundan dolayı, sitenizi kodlarken, açık vermemenizi veyahut bir eklenti vb. bir şey kuracak iseniz, dikkat etmenizi öneririz.

Kullandığını açık kaynaklı kodlar, google, yandex, bing, yahoo vb. arama motorlarının istemediğini, zararlı yazılımlar bulundurabilir veya sitenize bulaştırılabilir.

Virüssüz, Kötü amaçlı yazılımlardan uzak kalmanız dileğiyle.

 

Kaynak – Resouce : http://websitekaydet.com/google-malware-sorgulama-google-malware-nedir.html

Reklamlar