Mozrank Sorgulama Nedir? Ne İşe Yarar?
Ücretsiz Mozrank Sorgulama sayesinde sitenizin ve alan adınızın Moz firmasının kriterleri doğrultusunda ne kadar bir değere sahip olduğunu öğrenebilirsiniz. Sitenizin sorgulamak için bu linkteki; Mozrank Sorgulama aracını kullanabilirsiniz.

Mozrak Yükseltme - Mozrank Arttırma - Moz Rank

Mozrak Nedir?

MozRank web sitelerinin seo açısından değerlendirilmesi ve kalite puanlamasına verilen isimdir. Web sitenizde bulunan konular arasında sağlayacağınız bağlantılar sitenizin MozRank değerinin artmasını sağlamaktadır. MozRank değeri bu bağlantıların yanı sıra, index sayısı, domain yaşı ve dışarıdan gelen bağlantılar hesaplanarak ölçülmektedir. Mozrank daha çok sitenize verilen linklerden yükselmektedir. Dizine site eklemeniz pek fazla mozrank’ı etkilememektedir fakat kaliteli sağlam bir sitelerden aldığınız linkler müteber bir geçerlilik sağlamaktadır. Bu arada sitenize aldığınız linklerden mozrank değerini yükseltmek istiyorsanız, link alımı yaptığınız sitenin’de mozrankının yüksek olmasına özen gösteriniz. Size link veren sitenin çok fazla link çıkış yapmış veya yapıyor olması mozrank’da engel sayılmaz. Örnek vermek gerekirse 900.000 link çıkışı yapmış site sizede link vermesi mozrank’da kötü sayılmaz önemli olan kaliteli sağlam backlink’tir. Backlink Hakkında bilgi almak için lütfen tıklayın. Şu an kişiler tarafından bilinmeyen MozRank eminim ki çok yakın zamanda çoğu web sitesi sahibinin tercih ettiği bir araç olacaktır.

Sitenizin MozRank derecesini ölçmek istiyor ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız http://moonsy.com/mozrank/ adresini ziyaret edebilir ve MozRank değerinizi öğrenebilirsiniz.bu adres sayesinde MozRank değerinizin yanı sıra backlink değerlerinizi de öğrenebilirsiniz. Aldığınız sonuçtan memnun kalmazsanız yapabileceğiniz tek şek sitenizde seo paketlerini ve backlink yöntemini kullanmak olacaktır.

Mozrank Değeri Yükseltme

Alogoritmadan sizinde anlayabileceğiniz üzere Moz Rank’in daha yüksek olabilmesi için popülaritesi yüksek site ve sayfalardan link çıkışı elde etmek gerekir. Derecelendirmenizin çok daha yüksek olması için dengeli şekilde hem kaliteli linkler edinmeniz hem de çok sayıda link elde etmeniz gerekir. Moz Rank değerinizi öğrenmek için yine Moz tarafından geliştirilen, Open Site Explorer isimli aracı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Moz Spam Score
Spam Score, Moz’un araçlarının analizi sonucunda bir web sitesine verdiği 0-17 arasında değerdir. Bu değerleri göz önünde bulundurarak linkleriniz ve çalışmalarınızın ne kadarının kusurlu olduğu ve hangilerinin ceza alma riskini arttırdığınızı birkaç istatistikle kolayca anlayabilirsiniz. Moz Spam Score oldukça basit bir mantığa sahiptir;

Düşük Moz Rank değerine sahip siteler
Düşük link potansiyeline sahip siteler
Sosyal medya veya iletişim bilgilerine sahip olmayan siteler
Sosyal profillerdeki takip dengesi (çok yüksek veya düşük)
Düşük kaliteli içerikler
Çok fazla link alışı
Gibi etmenlere sahip web sitelerinden aldığınız linker Spam Score’unuzu etkiler. Böylece hem web sitenizin anlık Spam durumunu takip edebilir hem de çalışma yaptığınız hangi sitelerin sitenize daha çok zarar verdiğini kolayca öğrenebilirsiniz. – wmaracı

Kaynak – Resouce : http://websitekaydet.com/mozrank-sorgulama-mozrank-nedir.html

Reklamlar